KADIDLO - KRÁL OLEJŮ

 

Kadidlo – král olejů

4-IST_22095_00018

Seznamte se s magickým kadidlovým olejem. Po staletí se kadidlový olej používá pro své duchovní i léčivé vlastnosti. Udržoval si důležitou úlohu v náboženstvích a používal se jen při těch nejposvátnějších a nejdůležitějších obřadech, aby očistil vzduch a odrazil zlé duchy.  Tento mystický olej, byl vysoce ceněn starými civilizacemi. V dobách faraonů se také používal při procesu balzamování. V křesťanských chrámech slouží kadidlo jako vykuřovadlo dodnes. Protože má výjimečnou vůni, byl jedním z prvních surovin, které se používaly jako parfémy. 

Na duchovní úrovni kadidlo obnovuje pocit rovnováhy. Je vynikající pro meditaci a pomáhá odstranit úzkost. Velice oblíbené aroma kadidlového oleje je využívané také ve wellness a při relaxaci, navozuje pocit uspokojení, rovnováhu a duševní klid. Éterický olej podporuje navíc imunitní systém a buněčné funkce.

Olej má všestranné využití. Je prospěšný nejen pro naše zdraví, ale také pomáhá udržet a obnovit naši krásu. Díky pozoruhodným omlazujícím vlastnostem se stal kadidlový olej součástí luxusní kosmetiky. Tento brilantní olej díky svým adstringentním vlastnostem tonizuje a vypíná pleť a omezuje výskyt vrásek. Pomáhá blednout nevzhledné jizvy a skvrny způsobené slunečným svitem. Zklidňuje podrážděnou kůži. Obnovuje vzhled nevýrazné pokožky, uklidňuje a revitalizuje. Již po prvním použití je pokožka měkčí, jemnější a zářivější. Olej má vynikající hydratační vlastnosti a i ta nejsušší pokožka je klidnější a má jemnější strukturu. Stačí k tomu pouze 4 kapky vmasírovat do pokožky obličeje. Také velmi vhodné mazat jako prevenci strii.

Tento zajímavý  a vzácný olej se získává z pryskyřice stromu Kadidlovníku nebo také Boswellia sacra. Kadidlovník pravý je strom dorůstající 2 až 8 metrů. Roste ve velmi suchých oblastech a na skalnatých svazích. Suchost přímo ovlivňuje kvalitu a množství oleje. Znamená to, že čím sušší oblast, tím strom roste pomaleji a produkuje méně pryskyřice, která je však kvalitnější. Strom má tenkou odlupující se kůru. Pod kůrou se nachází pryskyřice, která vytéká po naříznutí kůry stromu a odkapává do sběrných nádob. Pryskyřice potom na vzduchu schne a tuhne. Éterický olej se získává z pryskyřice parní destilací.

Kadidlový olej naleznete ve výrobcích:

kadidlo toner 30ml https://www.tvojebio.cz/oleje-2/balm-balm-kadidlovy-toner-30-ml/

olej kadidlovy https://www.tvojebio.cz/pletove-oleje-2/balm-balm-lehky-oblicejovy-olej-s-kadidlem-10-ml/