Ricinový olej: všestranný pomocník

1-273640394_1

Ricinový olej: všestranný pomocník

Máte suchou pokožku, lámavé vlasy, poškozené nehty nebo Vás trápí akné? Jste na správném místě, protože máme pro Vás všestranného pomocníka v každodenní péči o Vaše tělo. Jmenuje se ricinový olej. Vyrábí se lisováním za studena, ze semen rostliny Ricinus Communis. Semena jsou vysoce toxické, avšak jejich zpracováním se jedovatá složka deaktivuje, a tím se olej stává bezpečným pro použití.

Ricinový olej, nemá využití jen v kosmetice, ale také ve farmakologii. Již ve starověkém Egyptě se ricínový olej podával těhotným ženám k vyvolání porodu. V dnešní době, se přidává  do farmak při léčbě kožních nemocí, protože vytváří ideální vlhké prostředí, podporuje hojení a stimuluje růst tkání. Ricínový olej lze použít v malém množství jako přírodní lék na občasnou zácpu, ne však při chronických potížích. Také větší množství oleje, může způsobit křeče v břiše.

V kosmetice stojí za to pozvednout jeho několik účinků. Přestože je olej velice hustý, zároveň je jemný. Díky tomu, že zabraňuje ztrátě vody  intenzivně zvlhčuje pokožku.  Zlepšuje její pružnost a předchází vzniku vrásek. Ideální olej jako prevence vzniku strií. Změkčuje zrohovatělou a ztvrdlou kůži, použijte pro zábaly chodidel. Protože má protizánětlivé vlastnosti, je efektivní v léčbě akné. Lze jej použít jak na pokožku, tak na vlasy, obočí i řasy, které zahušťuje. Stimuluje a obnovuje růst vlasů po alopecii, způsobené stresem nebo chemickými produkty. Zahušťuje řasy. V neposlední řadě má příznivou cenu.

S ricinovým olejem zkrátka nešlápnete vedle.